Daima yanınızda..

Sağlığınız için Uzman Hekim ve Tecrübeli Sağlık Ekibimizle 7/24 Hizmetinizdeyiz.

Size ulaşalım?

Ücretsiz danışma hattı ile sağlık danışmanlarımızdan bilgi alın.


Diş kliniğimiz tarafından gerçekleştirilen ağız ve diş ameliyatları şunlardır:

Üst ve alt çeneler karşılanmadığında, doğru şekilde kapatılmadığında uygulanan bir işlemdir. Dişlerin pozisyonu ortodonti ile düzeltilir ve ameliyatla çeneler normal ilişkilere getirilir. Estetik görünüş açısından ve dişlerin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri açısından çok önemli bir uygulama.

Bir yetişkin ağzında toplam 32 diş vardır. Bu dişlerin her birinin ayrı bir görevi vardır. Ağzın önündeki dişler (kesiciler, köpek dişleri, küçük dişler) yiyecekleri kesip parçalamak için kullanılır; Sırttaki dişler (büyük ağızlar) yiyecekleri yutmayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, birçok kez ağzımız 28 dişe sığmayacak kadar büyüktür ve geriye kalan 4 büyük üçüncü molar diş (zihinsel ya da 20 yaşındaki dişler olarak da bilinir) genellikle çeşitli problemlere neden olur.

Bu dişler düzgün bir şekilde yutulduğunda, sakızlar sağlıklı olursa, ağızda kalabilirler. Maalesef bu her zaman gerçekleşmez. Dişini tamamen açamıyorlar ve kıvrılıyorlar. Bazen diş eti altında tamamen gömülmüş halde kalırlar.

Çene kemiğinde bulunan yirmi yaşında bir kadın çeşitli şekillerde değişmeye devam edebilecek bir yer arar, ancak bulamıyor. Diş düzgün çalışmadığında, yarı açık diş eti çevresindeki bakteriler kolaylıkla yerleşir ve iltihaplanır. Çekiş uygulandığında, diğer dişlere baskı uygulayabilir ve düzgün diş düzenlenmesini bozabilir.

Ortaya çıkabilecek en önemli sorun, kist ve tümörün nedeni ve yirmi yaşındaki diş çevresi içinde çene kemiğidir. Tüm bu sorunlar diş çekimi ile tedavi edilir. Yirmi yaşındaki dişlerin erkenden çıkarılması, gelecekte ortaya çıkabilecek sorunların önlenmesi anlamında önerdiğimiz bir uygulamadır.

Yüz yaralanmaları, hastalar için fiziksel ve zihinsel yaralanmalardır. Yüz yaralanmaları çeşitli nedenlere neden olabilir: motorlu taşıt kazaları, spor yaralanmaları, iş kazaları vs. Bu yaralanmalar sonucunda dişler ağız içi ve dışındaki yerlerinden çıkar; Basit kemik kırıklarından komplike çene kırıklarına kadar. Kliniğimizde tüm terapiler uzman doktorların müdahaleleri ile gerçekleştirilmektedir.