Daima yanınızda..

Sağlığınız için Uzman Hekim ve Tecrübeli Sağlık Ekibimizle 7/24 Hizmetinizdeyiz.

Size ulaşalım?

Ücretsiz danışma hattı ile sağlık danışmanlarımızdan bilgi alın.


ESLIFE Hospital Biyokimya laboratuarı 7 gün 24 saat çalışmaktadır.

Klinik Biyokimya bölümünde, Hormon, Hematoloji-Koagülasyon, İlaç Düzeyleri, Tümör Göstergeleri bölümlerine kabul edilen testler yapılmaktadır. Hormon Bölümü’nde, özellikle infertilite, metabolizma hareketinde önemli rol oynayan tiroid hormon testleri, vitamin seviyelerinin ölçülmesi ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesi üzerinde çalışılmaktadır.

Böbrek tümör belirteçleri aynı birim içerisinde ölçülür ve bu, tüm sistemin kanser varlığı araştırması hakkında bilgi verir. Hematoloji-Pıhtılaşma Departmanı, çok parametreli kan sayımı, kanama ve pıhtılaşma bozukluklarının saptanmasında bir dizi test içerir. Aynı zamanda, çok seyrek olarak incelenebilen ancak klinik değeri büyük önem taşıyan aspirin ve klopidogrelin duyarlılığını ölçebiliriz.

Ameliyat öncesi ve ameliyat öncesi kan transfüzyonunun gerekliliğini belirlemek ve böylece gereksiz kan dolaşımının en aza indirgendiği tromboelastografi cihazını kullanmak faydalı olacaktır. İlaç Düzeyleri Departmanında, kalp rahatsızlıkları için kullanılan ilaçlar, nörolojik problemler için alınan ilaçlar, organ nakli yapılan hastalarda organ reddini baskılamak için kullanılan ilaçlar ve kemoterapötik ilaç seviyeleri incelenmektedir.

Bütün testler her gün İç Kalite Kontrolleri tarafından takip edilmekte ve düzenli olarak yurtdışında ziyaret ettiğimiz merkezlerin örnekleri incelenmekte ve sonuçlar tüm dünyada değerlendirilmekte ve Harici Kalite Kontrolleri yapılmaktadır.