Daima yanınızda..

Sağlığınız için Uzman Hekim ve Tecrübeli Sağlık Ekibimizle 7/24 Hizmetinizdeyiz.

Size ulaşalım?

Ücretsiz danışma hattı ile sağlık danışmanlarımızdan bilgi alın.


Beyin ve sinir cerrahının ilgilendiği alan beyin, omurga ve omurilik ve sinirlerdir. Beyin beyin ve habis tümörler, beyin damarlarının doğum kusurları, kafatasının kemik yapısı, beyin dokusunun konjenital anormallikleri, trafik kazaları, iş kazaları ve titreşim, yüz ağrıları ve kasılmalardan kaynaklanan baş yaralanmaları gibi fonksiyonel bozukluklar cerrahi tedaviyi gerektiren koşullardır.

Omurga ve omurilik ilişkisi, kafatası ve beyin arasındaki ilişkiyi andırır. Kolayca yaralanabilen kırılgan sinirler, kemik yapısının korunması altına alınır. Bu bölgedeki en sık görülen hastalık bel ve boyun fıtığı olan, omurga ile omurilik kanalı arasındaki kıkırdağın herniasyonundan kaynaklanan hastalıklardır. Omurga ve omurilikte iyi veya kötü huylu tümörler, travmaya bağlı kırıklar, ileri yaşta omuriliği kısıtlayan kalsifikasyonlar ve konjenital anomaliler de cerrahi koşullardır.

İyi donanımlı bir merkez, takım yaklaşımı ve multidisipliner tedavi yaklaşımı, toplumda görülen beyin hastalıklarında başarı için çok önemlidir.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi, medikal teknolojideki yeniliklerle hızla gelişiyor ve buna paralel olarak teşhis ve tedavide daha başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz.